V sobotu 16.4.2016 se v Pardubicích utkali hráči naší oblasti o postup na příští celostátní turnaj GPA U13. Za náš oddíl se turnaje zúčastnili Justýna Muchová, Petra Maixnerová, Tereza Morchová, Daniel Ret,  Daniel Nyč a Sam Dušek.

Do mixu jsme tak mohli postavit tři oddílové páry a hned v prvním zápase překvapila Justýna s Danečkem dvojici Bártová – Urbanec a po bojovném výkonu postoupili do dalšího kola. Tam pak potrápili i naši další dvojici Péťu s Danem, když v druhém setu drželi krok až do jeho samotného závěru. Terka se Samem měli dobře rozehraný první set, ale náskok neudrželi a prohráli ho 20:22, poté i druhý set a skončili tak v prvním kole. Turnaj vyhráli Péťa s Danem, kteří se sice rozehrávali poněkud zvolna, ale finále již bylo jejich jednoznačnou záležitostí.

Ve dvouhrách pak Terka podlehla v prvním kole ve vyrovnaném zápase Denise Valentové. Justýna s Péťou potvrdily své nasazení a celkem hladce postoupily do finále. Jejich vzájemný finálový zápas byl plný zvratů a moc pěkných výměn. Nakonec byla úspěšnější Péťa, když zvládla koncovku třetího setu a vyhrála 21:13 18:21 21:18.

Dvouhry chlapců hráli pouze Daneček se Samem a oba prohráli v prvním kole, Sam bojoval ve třech setech. Dan Ret má díky žebříčkovému postavení ve dvouhrách zajištěn přímý postup a proto se dvouher na tomto turnaji nemohl zúčastnit.

Ve čtyřhře Justýna s Péťou nepřipustily žádné překvapení a turnaj vyhrály. Dan s Danečkem se dostali až do finále, kde podlehli dvojici Urbanec – Jeništa.

Na příštím turnaji GPA této věkové kategorie budou tak náš oddíl reprezentovat čtyři hráči Justýna, Péťa, Pavel a Dan ve všech disciplínách. Tito hráči pak spolu s Natálkou Soukupovou  budou tvořit základ výběru naší oblasti na turnaji družstev regionálních výběrů U13 v Českém Krumlově konaném během příštího víkendu. Naše hráče doplní pouze Pavel Jeništa z Pardubic. Možná kdyby Daneček seknul s fotbalem o trochu dříve, mohlo být družstvo složeno pouze z hráčů našeho oddílu.